Aktuality

ve čtvrtek 15.3.2018 se uskuteční slavnostní vyhlášení " Sportovec TJ Jiskra za rok 2017" od 17.oo hod. v hotelu Slunce Havlíčkův Brod, za účasti představitelů města Havlíčkova Brodu, představitelů TJ Jiskra a regionálního tisku.
TJ Jiskra Havlíčkův Brod z.s. v pondělí 5.2.2018 slavnostně otevřela novou výstavbu VIP tribuny na softballe ulice Plovárenská.
Zimní soustředění české kadetské a juniorské reprezentace za účasti běloruské reprezentace v Krušnohoří v obci Kovářská.
O víkendu 3.února uspořádal Sokol Hnidousy-Motyčín již tradiční mládežnický turnaj v zápase řeckořímském 39.ročník „Memoriál Josefa Korycha a Antonína Zemana“ za účasti 148 zápasníků z 18 oddílů z Čech.
: https://www.cuscz.cz/o-nas/zpravodaj-cus.html
ve čtvrtek 22.2.2018 se uskuteční další plánovaný výbor TJ Jiskra v kulaté zasedačce ve SH od 18.oo hod.
V dánském městě Koldingu se o víkendu 20. – 21. ledna uskutečnil již tradiční mládežnický turnaj v zápase řeckořímském „KOLDING CUP 2018“ za účasti 244 zápasníků z Dánska, Čech, Holandska, Polska, Německa, Švédska a Norska.
Výbor TJ zasedá v klubovně Sportovní haly a každý předseda oddílu má možnost podat jakýkoliv dotaz nebo připomínku k projednání na výbor TJ. Nejpozději do čtvrtka 24.1.2018
Ve čtvrtek 25.1.2018 od 18.oo hod. Sportovní hala, klubovna oddílu šachu. Program dle pozvánky, projednání aktuálních informací a zajištění daných úkolů.
Na tomto turnaji ve své kategorii mini žákyň obsadila krásné třetí místo.
Informace ze sportovního prostředí .https://www.cuscz.cz/o-nas/zpravodaj-cus.html
ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod pořádá Vánoční bleskový turnaj, který je současně otevřeným přeborem ŠK Jiskra.
Šermíř TJ Jiskra v kategorii seniorů se umístil na dvacátém místě.
O víkendu 12.prosince se v chorvatském Záhřebu uskutečnil již tradiční vánoční turnaj v zápase řecko-římském mládeže.
Brodský zápasník TJ Jiskra Havl. Brod a reprezentant ČR dosáhl obrovského úspěchu ve Finsku kde získal zlatou medaili v zápase řř. Tento víkend 8.prosince odletěla česká seniorská reprezentace na mezinárodní turnaj do finského Ilmajoki na tradiční turnaj.
na základě výsledků zhodnotil předseda oddílu Zápasu činnost oddílu v tomto roce jako velice úspěšnou
Krásné prožití svátků Vánočních a úspěšný a šťastný nový rok všem svým členům, příznivcům a podporovatelům sportu v Havlíčkově Brodě přeje VV TJ Jiskra
https://www.cuscz.cz/o-nas/zpravodaj-cus.html
za účasti všech havlíčkobrodských škol se k přeboru sešlo na 70 dětí. Tři věkové kategorie byly odměněny diplomem a cenami. Každý účastník si odnesl před vánoci malou pozornost od pořadatele.
Záštitu převzal starosta Havlíčkova Brodu, přihlášeno je 60 dětí. Přebor se uskuteční v klubu OKO.Předpokládané vyhlášení výsledků, vyhodnocení, předání cen vítězům p. starostou mezi 12,00 - 12,30 hodin
Výstavba nové VIP Tribuny od firmy Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod a.s , byla dokončena a předána v termínu. Nyní se čeká na vyjádření dotčených státních orgánů a závěrečnou kolaudaci.
V ukrajinském městě Beregovu proběhl o víkendu 24. – 26. listopadu zápasnický mezinárodní maratón za účasti 528 zápasníků z Ukrajiny, Čech, Slovenska, Maďarska, Moldávie, Rumunska, Srbska a Chorvatska
Mezinárodního turnaje v ukrajinském Mukačevu se zúčastnilo 190 kadetů z Čech, Ukrajiny, Maďarska, Litvy, Rumunska a Moldávie. Druhé místo a stříbrnou medaili v hmotnosti do 100 kg vybojoval v silné konkurenci Marcel Albini. Do 69 kg Michal Daniel vyhrál j
O víkendu 18.listopadu se konal ve Sportovní hale v Jihlavě mezinárodní turnaj mládeže v zápase řecko-římském.
Výbor TJ Jiskra oznamuje všem sportovcům, že dne 14.11.2017 zemřel dlouholetý sportovec, trenér a hlavně sportovní novinář a čestný člen TJ Jiskra pan Alois Svoboda. Pohřeb se koná ve čtvrtek 23.11.2017 v 11.oo hod. Čest jeho památce.
V neděli 12.11.2017 skončila na 7. místě havlíčkobrodská šermířka Anna Šimková, když podlehla Prokešové z Bystřice nad Perštejnem.
V sobotu 11.11.2017 ve SH Krnov se konalo MČR v zápase řecko římské mladších žáků.
Po úterním semináři s představiteli MŠMT odbor sportu a zástupci sportovních organizací se zjistilo, že současný sportovní prostředí je ve velice kritickém stavu, což potvrdil i náměstek pan Král z odboru sportu.
ve čtvrtek 9.11.2017 se zástupci ČOV setkali s pořadateli Olympijského běhu v salonku hotelu Agua Palace, kde jim bylo poděkováno a všem pořadatelům byla předána pamětní medaile k pořádání.
2x havlíčkobrodští šermíři stáli na stupních vítězů
O víkendu 28.října se konal ve Sportovní hale v pražské Stromovce mezinárodní turnaj mládeže v zápase řecko-římském „PRAGUE WRESTLING OPEN 2017“
Junioři brodské Jiskry reprezentovali ČR na Mistrovství světa v raftingu, které se konalo na řece Yoshino u města Miyoshi na ostrově Šikoku v Japonsku.
Brodští softballisté dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul. Vzhledem k tomu, že v letošním play-off nasadili do hry výhradně své vlastní odchovance je obhajoba titulu doslova senzací.
Prvním víkendem odstartovala finálová série naší nejvyšší softballové soutěže, oba finalisté využili domácího prostředí a tak je stav mezi Hrochy a Žraloky z Ledenic vyrovnaný 1:1. Série pokračuje tuto sobotu od 14:00 v brodské Hippos aréně a v neděli ve
Překvapivé tažení Hrochů v play-off naší nejvyšší softballové soutěže stále nekončí. Po té co ve čtvrtfinále vyřadili Chomutov, nyní poslali ven z kola i vítěze základní části Extraligy pražské Tempo.
Velice nečekaně se vyvíjí semifinálová série softballové Extraligy mezi brodskými Hrochy a pražským Tempem. Po úvodních dvou zápasech totiž vedou Hroši nad vítězem základní části Extraligy 2:0 na zápasy.
Dvě odchovankyně havlíčkobrodského volejbalu, Veronika Šnellyová a Veronika Pešková reprezentovaly Českou republiku na nedávno skončené Letní světové Univerziádě, kterou hostil čínský Taipei, dříve Tchaj-wan.
Skvělého výsledku se podařilo dosáhnout smíšenému družstvu babytenistů TO TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TK Hlinsko. Družstvo se probojovalo na XII. MČR družstev v babytenisu, které se konalo 15.-17.9. v Prostějově.
Čtvrtfinálovou sérii, která rozhoduje o úspěšné, či průměrné sezóně brodští softballisté zvládli a po šesté za sebou nebudou chybět v semifinále play-off naší nejvyšší softballové soutěže.
V domácím prostředí Hippos arény junioři vybojovali ještě cennější titul, když zvítězili v letošním ročníku juniorské Extraligy hráčů do 22 let a dokázali obhájit prvenství z loňského roku.
Skvělého úspěchu dosáhli havlíčkobrodští softballisté na klubovém mistrovství Evropy v Holandsku. Turnaje v Amersfoortu se zúčastnilo na dvacet klubů z celé Evropy a Hroši došli až do samotného finále.
Velice napilno mají v posledních dnech brodští softballisté. Hroši se ve čtvrtek večer v rámci přípravy na Super Cup střetli v Pardubicích s juniorskou reprezentací Argentiny a připsali si dvě výhry.
Již tuto neděli odcestují brodští softballisté do holandského Utrechtu, kde budou v příštím týdnu bojovat o Super Cup, což je obdoba fotbalové ligy mistrů. Pro Hrochy je tato soutěž letos jasnou prioritou a tak se rozhodli svůj kádr výrazně posílit.
TJ Jiskra Havlíčkův Brod na svém softballovém areálu v ulici Plovárenská skončila s akcí " Posílení osvětlení" na základě 100% dotace od Kraje Vysočiny.
v pondělí 14.8.2017 v 17.oo hod. na havlíčkobrodském náměstí převzal Marek Švec z rukou předsedy Olympijského výboru Jiřího Kejvala bronzovou olympijskou medaili z Pekingu 2008.
Minulý týden hostila Praha mistrovství Evropy juniorů a kadetů. V obou reprezentačních výběrech měli silné zastoupení brodští Hroši
Na základě podpory uspořádání MS v softballe mužů v roce 2019 kraj Vysočina rozhodl podpořit tuto největší akci v Havlíčkově Brodě financováním posílení osvětlení pro tyto potřeby. Celá akce bude stát 1.083.000,- Kč.
Na základě obdrženého Rozhodnutí z MŠMT ČR číslo 502017_8_1208 nám byla přiznána neinvestiční dotace ve výši 1.744.000,- Kč
Aktuální informace ze sportovního prostředí a jednání s MŠMT ohledně vypsaných dotačních programů.
Trenéři oddílu šachu pod TJ Jiskra Havlíčkův Brod z.s. uspořádali pro své členy a kroužek šachu při ZŠ Okrouhlice turnaj ke konci školního roku.
Zástupci oddílů spolu s výborem TJ a pracovníky sekretariátu se ve čtvrtek 29.6.2017 sejdou na společném jednání k zajištění prázdnin, zahájení nové sezony 2017-18 a rozdělení tělocvičen.
Pro nadpoloviční většinu chybějícího ( omluveného výboru) se tento výbor zrušil
Ve čtvrtek 31.8.2017 od 18.oo hod. se koná plánovaný výbor TJ.
Pořadatelé za přispění představitelů města pana starosty Mgr. Jana Tecla, tiskové mluvčí paní Aleny Doležalové a ambasadora paní Jarmily Kratochvílové uspořádali Bronzový běh pro radost pro malé i velké.
Oddíl Orientačního běhu při TJ Jiskra Havlíčkův Brod byl spolupořadatelem MČR 2017 v Orientačním běhu na krátké trati, které se pořádalo v Lipnici nad Sázavou.
Kanoisté TJ Jiskra Havlíčkův Brod se zúčastnili v měsíci květnu 2017 ME v Gruzii odkud se vraceli s plejádou medailového umístění.
Havlíčkobrodští softballisté si v nejvyšší soutěži připsali nejdříve dvě porážky na domácím hřišti s Tempem Praha, ale bilanci srovnali dvěma nedělními výhrami v Praze na Eagles. Ve vyrovnané extraligové tabulce zaujímají čtvrté místo.
Dalšími zápasy pokračovala naše nejvyšší soutěž softballistů a brodští Hroši přivezli ze hřišť soupeřů tři výhry.
Již příští středu 24.5.2017bude hostit havlíčkobrodská Hippos aréna mimořádně atraktivního soupeře.
Prodloužený víkend připravil havlíčkobrodským softbalistům náročnou porci šesti zápasů, ze kterých vytěžili tři výhry a stejný počet porážek.
V úterý 2.5.2017 v sále staré radnice města Havlíčkova Brodu byly rozdány Sportovní ceny města za rok 2016.
Plánovaný výbor TJ Jiskra ve čtvrtek 1.6.2017 od 18.oo hod. v kulaté zasedačce ve SH. Každý předseda oddílu má možnost předat podklady k projednání tajemníkovi do úterý 30.5.2017
Slavnostně vstoupili havlíčkobrodští softballisté do nového ročníku naší nejvyšší soutěže. V pátek večer přivítali úřadující mistři v rámci akce ,,Opening Day“ pražské Eagles.
T - mobile Olympijský běh v Havlíčkově Brodě dne 21.6.2017 a dětský běh pro radost pro širokou veřejnost
Plánovaný výbor TJ Jiskra se uskuteční ve čtvrtek 27.4.2017 od 17.oo hod. v kulaté zasedačce
Ve čtvrtek 16.3.2017 od 17.oo hod. v salonku hotelu Slunce Havlíčkův Brod proběhlo za účasti představitelů města Havlíčkův Brod slavnostní vyhodnocení.
Od 1.1.2017 zavést členský poplatek za každého člena TJ Jiskra HB. Od 1.1.2017 zrušit poplatky za tělocvičny a SH pro potřeby tréninků a mistrovských zápasů.
Každý předseda oddílu může vznést podnět k jednání na výboru TJ Jiskra přes tajemníka TJ, který požadavek zařadí na pořad jednání. Podněty prosím dávejte nejpozději do 27.3.2017
Vyhlášení Sportovec roku 2016 proběhne ve čtvrtek 16.3.2017, ve velkém salonku (1.patro) v hotelu Slunce od 17.oo hod. za účasti představitelů města Havlíčkův Brod, tisku a HB TV.
VV TJ Jiskra Havlíčkův Brod svolává delegáty na Valnou hromadu, která se bude konat ve čtvrtek 6.4.2017 od 17.oo hod. v klubovně oddílu Šachu ve Sportovní hale TJ Jiskra.
Pravidelná schůze výboru TJ Jiskra se koná ve čtvrtek 23.2.2017 od 18.oo hod. v kulaté zasedačce ve Sportovní hale TJ Jiskra.
Přání
Formuláře ankety Sportovec Kraje Vysočiny 2016
V pátek dne 16.12.2016 se uskutečnil v klubovně šachu Vánoční bleskový turnaj za účasti všech věkových kategorií.
Nominace na Sportovce města Havlíčkův Brod , kolektiv nebo trenéra/cvičitele za rok 2016
Povinnosti předsedů oddílů vůči sekretariátu TJ Jiskra HB ke konci roku 2016
Ve čtvrtek 24.11.2016 se koná plánovaný výbor TJ Jiskra od 18 hod. v kulaté zasedačce. Předsedové oddílů pokud mají nějaký materiál k projednání nechť ho zašlou do 23.11.2016 tajemníkovi TJ, který ho zařadí na program jednání.
TJ Jiskra Havlíčkův Brod - HK Slavia VŠ Plzeň 25:20 (8:13)
TJ Jiskra Havlíčkův Brod - DHC Plzeň 20:29 (10:13)
TJ Jiskra Havlíčkův Brod - DHC Plzeň 19:36 (7:17)
HK Hodonín - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 33:21 (17:11)
DHK Slavoj Žirovnive - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 26:21 (14:11)
TJ Jiskra Havlíčkův Brod - Sokol Poruba B 38:20 (21:10)
TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Jiskra Třeboň 34:29 (15:14)
TJ Jiskra Havlíčkův Brod - Sokol Písek 25:31 (13:15)
TJ Jiskra Havlíčkův Brod - Sokol Poruba 31:27 (15:15)
Letošní softballovou sezónu zcela ovládli havlíčkobrodští softballisté, pro které to byl nejúspěšnější ročník v klubové historii. Hroši ovládli všechny dlouhodobé soutěže, které se již hrají podle standartních softballových pravidel.
TJ Jiskra Havlíčkův Brod – Sokol Vysoké Mýto 90:53
TJ Jiskra Havlíčkův Brod – Basketbal TJ Svitavy „B“ 90:82
BK Velké Meziříčí – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 65:64
Cíl splněn, extraligový titul patří Havlíčkovu Brodu. Hroši se o víkendu stali minimálně na rok novými vládci nejvyšší domácí soutěže v softballe mužů.
Softballový klub Hroši během své existence dokázal vybojovat 45 titulů mistra republiky v různých věkových kategoriích
Skvěle rozehráli finálovou sérii muži v nejvyšší softballové soutěži.
Junioři do 23 let v R6 U23 vybojovali zlaté medaile na MČR
Jako první vstoupili do finálových turnajů softballoví žáci, kteří v Praze v konkurenci osmi družstev vybojovali bronzové medaile. Malí Hroši byli na finálovém turnaji jasně nejmladším týmem a tak zisk bronzu je jejich velkým úspěchem
Šachovou sezonu 2016/17 zahájili šachisté Jiskry Havlíčkův Brod tradičně již 4. ročníkem seriálu turnajů v rapid šachu (letos i Fischerově šachu) s názvem "O pohár ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod"
Výsledky basketbalových utkání na úvod sezony.
Muži se konečně po pěti letech dočkali postupu do finále extraligy, kde vyzvou favorizované Spektrum Praha
Po víkendu jsou muži pouze krok od finále když vedou nad Tempem Praha 2:0
Z důvodu, že není žádný nový aktuální materiál k projednání, ruší se 22.9.2016 plánovaný výbor TJ Jiskra HB
Ve čtvrtek 20.10.2016 se uskuteční další plánovaný výbor TJ Jiskra HB od 17.oo hod.
Ve čtvrtek 20.10.2016 od 18.oo hod. v klubovně oddílu Šachu se uskuteční plánované shromáždění zástupců oddílů spolu s výborem TJ Jiskra. Pozvánky a program každý obdrží začátkem října.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru