O nás

Jsme sportovní organizace, která v roce 2013 oslavila 60 let od svého založení. Organizace v současnosti sdružuje  1760 dobrovolných sportovců v 17 druzích sportů z toho mládež 1156, kteří chtějí pravidelně sportovat jak rekreačně, tak i profesionálně a hrají soutěže pod svými svazy. Některé sportovní odvětví hrají nejvyšší možné soutěže v ČR, jiní na úrovni okresu.

TJ JISKRA má ve vlastnictví majetek za  82 milionů korun, o který se musí starat tak, aby všechny druhy sportů měly kde trénovat a hrát svá mistrovská utkání. Pro své tréninky a zajištění odehrání mistrovských zápasů si pronajímá na území města tělocvičny všech základních škol a ještě tělocvičny středních škol. Oddíl basketbalu má své domovské zázemí v tělocvičně Zimního stadionu. Samy oddíly si musí vychovávat ze svých řad nové funkcionáře, trenéry, asistenty a rozhodčí tak, aby splnily kritéria svých nadřízených svazů.

Velké poděkování patří našemu hlavnímu partnerovi městu Havlíčkův Brod, které nám dotačně pomáhá zajišťovat provoz a údržbu nemovitostí a sportovních zařízení a podporuje sportovní činnost oddílů. Poděkování patří i za schválené investiční dotace, které byly spolufinancovány Krajem Vysočina (výstavba sociálního zázemí tenisu a nástavba šaten softballu, posílení osvětlení softballu, výstavba nové VIP tribuny na softballe). V současné době patří i velké poděkování MŠMT ČR odboru Sportu, který vypisuje dotační programy na podporu mládeže, trenérů mládeže, na provoz a údržbu sportovišť ve vlastnictví nebo v dlouhodobém pronájmu.

Přidáno 24. 8. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru