TJ Jiskra Havlíčkův Brod – Basketbal TJ Svitavy „B“ 90:82

7. kolo

(26:14 45:24 65:55)

23.10.2016 10:00; hala: Hala TJ, Havlíčkův Brod

body: Krajcigr Miroslav 32, Coufal Jakub 20, Spilka Tomáš 20, Pevný Zdeněk 9, Hartman Jiří 4, Hlaváč Luděk 3, Jagoš Petr 2, Nádvorník Filip 0, Novotný Jan 0

V neděli, pro bolest v kotníku, se k sobotním absentérům přidal i Honza Krajcigr a jeho neúčast byla znát především v obranném nasazení. Začátek nás bohužel opět zastihl v útlumu a naše hráče probudila až první úspěšná trojka hostů. Poté jsme začali na palubovce dominovat a postupně jsme si do poloviny utkání vytvořili dvacetibodové vedení. Jenomže naši hráči pod dojmem vysokého vedení polevili v koncetraci a třetí čtvrtinu prohráli o 11 bodů! Hosté vycítili šanci a aktivní celoplošnou hrou a bojovností postupně naše vedení snižovali až na jediný bod 69:68!!!, kdy do konce utkání zbývalo ještě dlouhých šest minut. Naštěstí se nám postupně podařilo opět odskočit až na rozdíl devíti bodů a utkání dotáhnout do vítězného konce. Všichni hráči zaslouží pochvalu, že utkání nakonec úspěšně dobojovali. Mezi tradiční tahouny se tentokrát přidal velmi dobrým výkonem Tomáš Spilka.

Přidáno 24. 10. 2016, autor: Pavel Mazánek