KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

Ženy oddílu Házené opět ukázaly jaké jsou bojovnice a otočily ztracené utkání.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod - HK Slavia VŠ Plzeň 25:20 (8:13)

Průběh: 5-(0:3), 10-(3:5), 22-(7:9), 30-(8:13), 39-(14:15), 43-(18:16), 51-(21:19), 56-(23:19), 59-(25:20)

Sestava a branky Havlíčkova Brodu:
Zdarsová S., Křenková J. - Satrapová A. (2), Nováková G. (1/1), Burdová N.(1), Svobodová K., Kotanová V., Kratochvílová H. (8/3), Kubalová B.(1), Kratochvílová M.(3), Velíšková T.(1), Musilová M., Kubátová M.(2), Kutlvašrová J.(6/1).

Sobotní utkání 1.ligy žen proti VŠ Plzeň slibovalo vyrovnaný boj již dopředu, protože se potkal druhý a třetí celek aktuální tabulky.
Vstup do zápasu se podařil mnohem lépe soupeřkám z Plzně. Rozdíl byl hlavně procentech proměňování střeleckých šancí. Celý první poločas si Plzeň držela pohodové vedení o 2-3 branky, které v závěru ještě navýšila až na 13:8 ve svůj prospěch. V těchto chvílích to na zisk bodů pro Havlíčkův Brod moc nevypadalo a domácí házenkářky byly vděčné za poločasovou pauzu.
Do druhé půle změnili domácí obranný systém. Vysunuly svou bránící linii až za čáru volného hodu a agresivním pohybem a častým přerušováním útočné hry soupeřek se snažily zneutralizovat plzeňské střelkyně. Tento riskantní krok přinesl své ovoce. Již za třináct minut druhé poloviny domácí házenkářky dokázaly umazat pětibrankové manko a naopak se dosta do dvoubrankového vedení 18:16. Některé hráčky VŠ Plzně tuto změnu nesly velice těžko a předváděly tvrdé až zákeřné fauly, které hraničily se zraněním domácích hráček. Domácí tým, se ale vyrovnai s tímto přístupem soupeře a utkání si již vyrvat ze své moci nenechal. Havlíčkobrodské házenkářky vydržely hrát náročnou obranu až do konce a podporovány famózními diváky doválčily utkání do zdárného konce.

Před týmem žen letos již po několikáte smekám pomyslný klobouk. To co předvedly holky v sobotu byla ukázka jejich vůle, bojovnosti a srdcí, které všechny daly do hry a šly za svým cílem. Po první nepovedené polovině, kdy se nám nedařilo hlavně v útoku, jsme holky v přestávce uklidnili a vymysleli jsme nějaké změny do hry. Holky se na vstup do druhého dějství soustředily a vlétly do toho jako uragán. Věděly jsme, že styl, který jsme vymyslely bude neskutečně fyzicky náročný, ale vyplatilo se. Zvláštní pochvalu zaslouží Jana Křenková, která v posledních patnácti minutách, kdy již holky v poli přece jen občas chybovaly, zavřela branku a propustila pouze tři branky, střelkyně soupeřek doslova deptala. Celkově tým podal opět velký kolektivní výkon, kterým otočil špatně rozehrané utkání. Oceňuji i to, že se holky se nelekly ani tvrdé hry soupeřek, která mě osobně přišla místy až za hranou. Většina holek má ze zápasu drobná zranění a Jitka Kutlvašrová dokonce větší zranění, ale budeme snažit, aby jsmě holky dali do dalšího kola, alespoň trošku dokupy. Holkám za toto utkání děkuji a blahopřeji k předvedené hře.

Další vyrovnané utkání odehrají naše ženy v neděli 13.11.2016 od 14:00 proti HC Plzeň (loňský účastník WHIL). Přiďte podpořit svůj tým do havlíčkobrodské haly.

Přidáno 11. 11. 2016, autor: Pavel Mazánek