Aktuality

Valná hromada se uskuteční 8. 6. 2021 od 17 hod. v konferenční místnosti v areálu softballu na Plovárenské.
V pondělí 24. 5. opět cvičíme v hale od 15 do 16 hodin - v případě hezkého počasí venku.
V sobotu 1.května se do chorvatského Záhřebu sjelo na 130 kadetů do 17ti let v zápase řeckořímském z Chorvatska, Čech, Slovenska, Belgie, Polska, Maďarska, Srbska, Švédska, Izraele, Estonska a Švýcarska.
Do chorvatské Poreče se od 04.do 14.dubna sjelo na 180 závodníků v kategoriích juniorů a mužů z 15ti států z Česka, Chorvatska, Německa, Srbska, Rumunska, Slovenska, Uzbekistánu, Francie, Švýcarska, Dánska, Finska, Litvy, Estonska, Ukrajiny a Švédska.
Oddíl házené pořádá letní příměstský tábor v termínu od 23. - 27. 8. 2020 vždy od 8:00 do 17:00. Tábor je určen pro děti narozené v letech 2009 - 2015. Více podrobností v přihlášce.
O víkendu 21.- 22 dubna se v maďarské Budapešti konala evropská kvalifikace o postup na olympijské hry do japonského Tokia.
V sobotu 13.února se v maďarské Tatě, konal mezinárodní turnaj. Tento turnaj na který navazovalo mezinárodní soustředění byl kontrolním turnajem před kvalifikacemi na OH.
Po úspěšně zvládnutém MS mužů v roce 2019, stojí před havlíčkobrodskými Hrochy další pořadatelská výzva. V termínu 11.-17.července 2021 jim ESF přidělila ME juniorů do 18 let a ME kadetů do 15 let.
Od pátku 18. 12. jsou z nařízení Vlády ČR opět uzavřena veškerá vnitřní sportoviště (sportovní hala, tribuna).
dle nařízení Vlády ČR ze včerejšího dne 21. 10. došlo ke zpřísnění pravidel platných od 22. 10. 2020 až do odvolání.
Poslední hrací víkend této sezóny proměnili brodští softballisté ve zlaté žně, když nejdříve muži po třetí v historii ovládli naši nejvyšší soutěž a o 24 hodin později zvítězili v Brně i mladí Hrošíci, když zvítězili v žákovské lize.
Od pondělí 12. 10. 2020 je sportovní hala z nařízení Vlády ČR uzavřena na 14 dní.
Od pondělí 12. 10. 2020 jsou na 14 dní přerušeny tréninky z důvodu uzavření sportovní haly.
Semifinálová série mezi Hrochy a ledenickými Žraloky dospěla nejdále, kam až to šlo. Po té, co ve středu večer Hroši neproměnili první mečbol, se za stavu 2:2 na zápasy rozhodovalo ve čtvrtek opět v Ledenicích.
Skvěle vstoupili brodští softballisté do finálové série s chomutovskými Beavers, když dokázali zvítězit jak v sobotu v Chomutově, tak v neděli v domácí Hippos aréně.
Anna Šimková z TJ Jiskra Havlíčkův Brod v sobotu 26. 9. 2020 bojovala v Ostravě na MČR ml. žáků a žákyň, kde v náročné době ( roušky před a po utkání, bez fanoušků) a v těžké konkurenci vybojovala krásné druhé místo.
včera Vláda ČR přijala usnesení o opatřeních týkajících se vyhlášeného nouzového stavu platného od 5. 10. 2020. Co se týká sportování ve vnitřních i venkovních prostorách, nedochází pro nás k výraznému omezení.
!!! OD PONDĚLÍ 5. 10. 2020 JE ZÁKAZ VSTUPU RODIČŮ DO PROSTOR SPORTOVNÍ HALY A HLEDIŠTĚ !!!
Semifinálovou sérii naší nejvyšší softballové soutěže mezi brodskými Hrochy a ledenickými Žraloky výrazně ovlivnilo počasí. Ze třech plánovaných zápasů se o prodlouženém víkendu odehrálo pouze jediné utkání.
Po prvním víkendu je stav semifinálové série Extraligy mužů mezi brodskými Hrochy a Ledenicemi nerozhodné 1:1 na zápasy. Ani jeden tým nedokázal využít výhodu domácího prostředí a tak o finalistovi rozhodně až následující prodloužený víkend.
Za účasti 76 šachistů se v Havlíčkobdodském hotelu Slunce – jeho bývalé přízemní restauraci, uskutečnil dlouho očekávaný, po třech změnách termínů rapid turnaj “O šachového krále a královnu Vysočiny”.
Havlíčkobrodští softballisté si zajistili postup z nadstavby do semifinále Extraligy.
Přestože do konce nadstavby naší nejvyšší softballové soutěže zbývá odehrát brodským Hrochům ještě poslední dvojzápas v sobotu v Ledenicích, s předstihem si již zajistili postup do semifinále Extraligy.
Od soboty 22.srpna se havlíčkobrodský zápasnický oddíl připravuje na novou sezónu na Kadlečáku u Světlé nad Sázavou.
Ve středu a ve čtvrtek bojovali brodští softballisté na tradičním mládežnickém turnaji v Praze na Memoriálu Mika Stapletona, legendárního trenéra České mužské reprezentace.
První trénink - informativní schůzka 14. 9. 2020 od 14:30.
V sobotu pokračovala nadstavba naší nejvyšší softballové soutěže a výrazně do ní zasáhla nepřízeň počasí.
Extraligoví softballisté Havlíčkova Brodu rozehráli nadstavbovou část soutěže skvěle, když zvítězili ve všech čtyřech zápasech víkendu. Společně s Ledenicemi se aktuálně dělí o první místo v tabulce.
O víkendu proběhl v brodské Hippos aréně jubilejní XX.ročník tradičního mužského softballového turnaje ,,O havlíčkobrodskou bečku“. První ročník tohoto turnaje se hrál v roce 1991 v areálu městského koupaliště.
Na třetí pokus se konečně podařily odehrát dvakrát propršené zápasy softballové Extraligy mezi Hrochy a pražským Tempem. Tempo přijelo do Brodu jako vedoucí celek tabulky, ale v Hippos aréně ani jednou neuspělo a kleslo na druhé místo.
Porci osmi zápasů měli před sebou extraligoví softballisté Havlíčkova Brodu. Nakonec jich odehráli jenom šest, ale i tak jim pět výher z šesti zápasů zajistilo postup do nadstavby, kterou bude hrát šest nejlepších týmů.
Již jen několik dní zbývá do rozehrání nadstavbové části naší nejvyšší softballové soutěže a brodští Hroši se rozhodli výrazně posílit především svůj útok. Řady Hrochů tak doplní několik hvězd české Extraligy.
Dalšími zápasy pokračovala nejvyšší juniorská softballová soutěž a brodští Hroši vytěžili ze čtyř extraligových zápasů tři výhry.
Porci pěti zápasů odehráli brodští extraligoví softballisté o prodlouženém víkendu a s bilancí dvou výher a tří porážek úplná spokojenost nepanuje.
Mimořádně náročné dny nyní mají před sebou extraligoví softballisté brodských Hrochů, neboť během jedenácti dnů odehrají třináct zápasů mužské Extraligy. Vzhledem k tomu, že většina kádru hraje souběžně i juniorskou Extraligu, tak v tomto období odehraje
Dne 23. června proběhlo v Plzeňské restauraci Na Ostrově ocenění nejlepších sportovců TJ Jiskra Havlíčkův Brod za uplynulý rok 2019.
Nejvyšší softballová soutěž mužů pokračovala dalšími zápasy. Brodští Hroši se poprvé v letošní sezóně představili v domácím prostředí Hippos arény a historicky poprvé za asistence kamer České televize.
Velkým svátkem a historickou událostí bude páteční zápas softballové Extraligy mužů, ve kterém nastoupí brodští Hroši proti nováčku soutěže pražským Joudrs. Zápas bude totiž od 18:00 vysílat v přímém přenosu televizní stanice ČT sport.
K úvodním zápasům naší nejvyšší softballové soutěže cestovali brodští Hroši do Mostu a Chomutova s cílem přivézt minimálně dvě výhry. Tento cíl do puntíku splnili, když u obou soupeřů dokázali vyhrát vždy hned první zápas.
Valná hromada se uskuteční dne 23. 6. 2020 v úterý od 17 hodin v Plzeňské restauraci na Ostrově. Společně proběhne vyhlášení Sportovce TJ Jiskra za rok 2019.
Poskytnutí účelové veřejné finanční podpory z Fondu Vysočiny v rámci programu "SPORTOVIŠTĚ 2020".
S takřka dvouměsíčním zpožděním startuje v pátek 29.května sezóna softballovým Hrochům. Od 19:00 přivítají v Hippos aréně celek Locos Břeclav.
Valná hromada, která se měla konat 14. 5. 2020 se vzhledem k dané situaci ruší. Náhradní termín bude včas upřesněn.
Venkovní sportoviště jsou stále uzavřena. Výjimku mají volejbalové kurty, kde se za dodržení podmínek nařízení stanovených Vládou ČR může sportovat, bez využití zázemí (šatny, sociální zařízení, apod.).
Od 16. 3. 2020 jsou uzavřena do odvolání všechna venkovní sportoviště, a to: softballový areál na Plovárenské, venkovní házenkářská hřiště a volejbalové kurty.
Juniorská reprezentace ČR přepsala dějiny českého softballu, když na MS v novozélandském Palmerston North získala senzační bronzové medaile. Mezi majitele historického kovu se zařadilo i sedm zástupců brodských Hrochů.
Z důvodu vyhlášení nouzového stavu Vládou ČR jsou od 13. 3. 2020 uzavřena všechna vnitřní sportoviště - SPORTOVNÍ HALA i TRIBUNA.
Reprezentační družstvo juniorů v zápase řeckořímském se pod vedením trenéra Zdeňka Švece zúčastnilo tradičního mezinárodního turnaje Black Diamond Cup v Maďarském Dorogu, který se konal od 06. 03. do 07. 03. 2020.
Havlíčkobrodští šermíři z TJ Jiskra dosáhli skvělého výsledku o víkendu 22. - 23. 2. 2020 ve Zlíně.
V sobotu 29. února se konalo v třinecké Sportovní hale Mistrovství České republiky v zápase řecko-římském mužů.
Předmětem je oprava objektu čp. 3296, která se skládá z: • kompletní výměny střešní krytiny včetně oplechování, hromosvodu • výměna oken a dveří ve venkovním plášti • zateplení objektu vč. Sanace • demontáž a montáž dřevěného obkladu
V sobotu 22. února se v havlíčkobrodské Sportovní hale uskutečnilo Mistrovství České republiky v zápase řecko-římském mladších žáků a kadetů.
V sobotu 01.února se konal v Sokolovně Hnidousy Motyčín na Kladně každoroční turnaj mládeže v zápase řeckořímském.
O víkendu 17. - 19.ledna se v dánském městě Koldingu konal již tradiční mezinárodní turnaj v zápase řeckořímském "Kolding Cup" od kadetů až po přípravku.
O vánočních prázdninách proběhl v Praze 2. ročník mezinárodního volejbalového turnaje Prague volleyball games, na který se přihlásilo 91 týmů chlapců i dívek z 8 zemí. I v letošním roce se zúčastnily starší žákyně TJ Jiskra Havlíčkův Brod.
V neděli 22. 12. 2019 se konal mezinárodní turnaj starších žaček fleretem ve Slovenském Šamoríně.
O víkendu 13. - 14.prosince se v chorvatském Zagrebu konal již tradiční mezinárodní turnaj v zápase řeckořímském.
Přebor ZŠ Wolkerova, V Sadech, Štáflova v Havlíčkově Brodě, kde působí šachové kroužky pod vedením trenérů Jiskry Havlíčkův Brod, se uskutečnil tento pátek 6.12.2019 v sále klubu OKO.
23. 12. 2019 - 2. 1. 2020 SPORTOVNÍ HALA UZAVŘENA. Otevřena od 3. 1. 2020.
V neděli 17.11.2019 bojovali fleretem v Praze na turnaji 17.listopadu havlíčkobrodští senioři a junioři. O víkendu 23-24.11.2019 bojovali v Praze na Turnaji Mládeže mladší a mini žáci ve fleretu.
Přijďte podpořit naše ženy do haly TJ Jiskra, kde v sobotu 30.11.2019 přivítají od 19:00 hod. dosud neporaženého lídra tabulky Sokol Hradec Králové „B“ a v první adventní neděli 1.12.2019 od 10:00 hod. druhý tým tabulky SK Týniště nad Orlicí.
O víkendu 22. - 24.listopadu se v ukrajinském městě Beregovu konal již tradiční mezinárodní turnaj v zápase řeckořímském "Sport bez hranic" od kadetů až po přípravku.
V neděli 24.listopadu se v pražské Stromovce konalo poslední kolo ligy mužů v zápase řeckořímském. Broďáci opět potvrdili roli favorita soutěže a po třinácté vyhráli titul "Mistr České republiky pro rok 2019".
O víkendu 26.října se na pražském Olympu ve Stromovce konal již tradiční mezinárodní turnaj v zápase řeckořímském od kadetů po přípravku "A".
O víkendu 2.listopadu se konal ve Sportovní hale TJ Spartak Chrastava již tradiční mezinárodní turnaj v zápase řeckořímském přípravek.
O víkendu 9.listopadu se konal ve Sportovní hale SK Jihlava již tradiční turnaj v zápase řeckořímském přípravek.
O víkendu 4. 11. 2019 sehrály basketbalistky TJ Jiskra HB dvě utkání Východočeské ligy žen, když na svém hřišti přivítaly soupeřky z Loko Trutnov B a Sokol Nová Paka. Z domácího prostředí si tak odnášejí jednu prohru a jednu výhru.
Havlíčkobrodští žáci z TJ Jiskra Havlíčkův Brod bojovali na mezinárodním žebříčkovém turnaji fleretem v Opavě, Opavský listopad.
SK Bohemians Praha uspořádal 19. 10. 2019 turnaj žáků a žákyň ve fleretu, kterého se zúčastnili i šermíři z TJ Jiskra Havlíčkův Brod
Poskytnutí účelové veřejné finanční podpory z Fondu Vysočiny z programu "Sportujeme a volný čas 2019".
Havlíčkobrodští šermíři z TJ Jiskra bojovali 12. - 13. 10. 2019 fleretem na magistrátním turnaji v Praze o cenu Vršovic.
O víkendu 12.října se v prostějovské Sokolovně konal "Memoriál Gustava Frištenského" v kategorii přípravek a žáků v zápase řeckořímském.
O víkendu 05.září se v chomutovské Městské sportovní hale konal turnaj přípravek v zápase řeckořímském.
V neděli 06.října se v brodské Sportovní hale konalo třetí kolo ligy mužů v zápase řeckořímském.
Sportovní šermíři z TJ Jiskra Havlíčkův Brod bojovali 28. 9. 2019 v Ostravě na turnaji juniorů fleretem. 5. 10. 2019 se uskutečnil v Liberci mezinárodní turnaj fleretem, na kterém se prezentovalo dvanáct zemí.
31. října se uskuteční plánovaný výbor TJ Jiskra od 17 hod. v kulaté zasedačce. Každý předseda má možnost předložit tajemníkovi potřebné věci k projednání nejpozději do úterý 29. 10. 2019. Setkání předsedů bude od 18 hod. v klubovně oddílu šachu v SH.
Poskytnutí účelové veřejné finanční podpory z Fondu Vysočiny z Programu "Postupové soutěže a přehlídky pro děti a mládež 2019".
O víkendu 28. září se v německém Frankfurtu nad Odrou konal mezinárodní turnaj mládeže v zápase řeckořímském kadetů.
Sportovní šermíři z TJ Jiskra Havlíčkův Brod bojovali na mezinárodním turnaji fleretem konaném 21. 9. 2019 v Brně.
O víkendu 14.září se v polské Poznani konal mezinárodní turnaj mládeže v zápase řeckořímském. Turnaje se zúčastnilo 170 zápasníků z Polska, Čech, Dánska, Lotyšska, Holandska a Litvy.
O víkendu 21.září se v Havlíčkově Brodě konal mezinárodní turnaj mládeže v zápase řeckořímském. Turnaje se zúčastnilo 96 zápasníků z Čech, Polska, Německa, Rumunska, Chorvatska, Moldávie, Ukrajiny a Bulharska.
O víkendu 07.září se v obci Trhová Hradská na Slovensku, konal mezinárodní turnaj mládeže v zápase řeckořímském za účasti 215 zápasníků ze Slovenska, Česka, Ukrajiny, Rakouska, Maďarska, Srbska, Moldávie, Chorvatska.
26.září se uskuteční plánovaný výbor TJ Jiskra od 18 hod. v kulaté zasedačce. Každý předseda má možnost předložit tajemníkovi potřebné věci k projednání nejpozději do úterý 24.9.2019.
Skvělý úspěch dosáhl havlíčkobrodský oddíl tradičního okinawského karate a kobudo na Světovém poháru (mistrovství světa) WOF ve francouzském městě Thonon-les-Bains.
Havlíčkobrodská výprava sportovního šermu při TJ Jiskra se zúčastnila od 17. 8. do 24. 8. šermířského soustředění v Bystřici nad Perštejnem, kde se na závěr soustředění uskutečnilo otevřené Mistrovství České republiky obce Sokolské.
Marcel Albini 13. na Mistrovství světa juniorů
29.srpna se uskuteční plánovaný výbor TJ Jiskra od 18 hod. v kulaté zasedačce. Každý předseda má možnost předložit tajemníkovi potřebné věci k projednání nejpozději do úterý 27.8.2019.
Havlíčkobrodští šermíři z T.J. Jiskra ukončili úspěšnou sezonu a to na Mistrovství České republiky veteránů, konané 22.6. v Praze. Na tomto mistrovství bojoval fleretem v kategorii AK1 Petr Šimek, který dosáhl krásného výsledku a to druhého místa
Aktuální informace ze sportovního prostředí.
Michal Zelenka desátý na ME kadetů!!
V neděli 23.6.2019 se uskutečnil šachový turnaj mládeže
O víkendu 15.června se konal v Borohrádku "Memoriál Karla Petrnka". Zúčastnilo se celkem 57 závodníků. Broďáci odjeli se 14 mladíky a v celkovém hodnocení opět získali první místo.
14. - 16.června se v polské Raciborzi konalo mezinárodní soustředění mladších žáků, které bylo zakončeno turnajem v zápase řeckořímském.
Své želízka tam měl i oddíl šermu z T.J. Jiskra. Martinu Kočovou, Marii Doležalovou a ještě mini žákyni Annu |Šimkovou.
První týden v červnu se konalo ve Španělsku v města Pontavedra mistrovství Evropy v zápase řeckořímském v kategorii juniorů. Z brodských chlapců se zúčastnil v hmotnosti do 130kg Marcel Albini, který je teprve prvním rokem juniorem a obsadil 10.místo.
Sjelo se zde 226 závodníků z devíti zemí - SVK, CZE, CRO, HUN, SRB, SLO, BIH, ROU, UKR a POL . Z broďáků odjelo pět borců, kteří vybojovali tři medaile.
Na této olympiádě bude mít zastoupení i TJ Jiskra Havlíčkův Brod v několika sportovních disciplínách.
Nejnovější informace ze sportovního prostředí stáhnout si můžete na https://www.cuscz.cz/o-nás/zpravodaj-cus.html)
již za měsíc se více než 4000 mladých sportovců sejdou na slavnostním zahájení Olympiády dětí a mládeže v Libereckém kraji, kde se během 4 dnů utkají v 18 sportech.
Ve čtvrtek 20.6.2019 se uskuteční plánované setkání představitelů TJ Jiskra. Každý předseda oddílu může podávat věci k projednání přes tajemníka TJ do úterý 18.6.2019
Velice úspěšná byla havlíčkobrodská výprava šermu z T.J. Jiskra na Mistrovství České republiky fleretem, konané v Ostravě 18-19. května.
Oddíl basketbalu TJ Jiskra Havlíčkův Brod se bude aktivně prezentovat na tomto festivalu a pomůže tak dětem najít cestu k pohybu.
O víkendu 18. - 19.května se konal ve sportovní hale v Kladně již tradiční mezinárodní turnaj mládeže v zápase řeckořímském "LIDICE 2019" .
Kraj Vysočina podpořil investiční dotací ve výši 2.994 tisíc výstavbu Tiskového centra v rámci spolupořádání MS v softballe mužů ve dnech 13-23.6.2019. Tělovýchovná jednota tímto děkuje Kraji Vysočina za podporu.
Ve výši 666.669,- Kč město Havlíčkův Brod podpořilo TJ Jiskra v pořádání MS v softballe na našem softballovém hřišti Plovárenská. TJ Jiskra by tímto chtěla poděkovat městu Havlíčkův Brod za vstřícnost a ochotu podporovat významný sport v našem městě.
Kraj Vysočina podpořil dotací ve výši 400 tis. Kč spolupořádání MS TJ Jiskru Havlíčkův Brod. Tímto bychom chtěli Kraji Vysočina poděkovat za podporu významných akcí v Kraji Vysočina a ve městě Havlíčkův Brod.
17. - 18.května se v srbské Subotici konal tradiční mezinárodní turnaj kadetů U17 v zápase řeckořímském. Sjelo se zde na 70 zápasníků z 10ti států
Mladí volejbalisté obdrželi grantovou podporu od Kraje Vysočina ve výši 60.000,- Kč na mládežnický kemp 18 - 24.8.2018,Český pohár kadetek 13-14.10.2018 a 15-16.12.2018. Celý realizační mládež oddílu volejbalu touto cestou děkuje Kraji Vysočina.
V sobotu 11.května se v kuřimské sportovní hale konalo Mistrovství České republiky v zápase řecko-římském a volném stylu starších žáků.
První plánovaný výbor nově zvoleného výboru TJ Jiskra je naplánován na čtvrtek 30.5.2019 od 18.oo hod. v kulaté zasedačce Sportovní haly.
V sobotu 04.května se v Praze na Olympu konalo Mistrovství České republiky v zápase řecko-římském mužů. Osm broďáků odjelo k tomuto mistrovství a celkem vybojovali sedm medailí - tři tituly "Mistr České republiky" a dvě stříbrné a dvě bronzové medaile.
Připravovali na mezinárodním turnaji ve Zlíně na ME v Cognacu ve Francii na který odjíždí ke konci měsíce. V kategorii 40 až 49 let ve fleretu se Petr Šimek umístil na 5 místě a v téže kategorii ale zbraní šavlí se umístil Jan Fous na krásném druhém míst
V Praze Sokol Cup mládeže kategorie junior, kde Eliška v sobotu 27.4. obsadila v těžké konkurenci 20 místo. David Mottl následující den se probojoval až do finálové osmičky, kde se mu již ale nedařilo a umístil se na krásném osmém místě.
Aktuální Zpravodaj si můžete stáhnout na
CROATIA OPEN - 2019
V sobotu 27.dubna se v Krnově konal mezinárodní turnaj mládeže v zápase řeckořímském. Zúčastnilo se 144 závodníků z 20 oddílů z Česka, Polska a Slovenska. Broďáků se celkem zúčastnilo pouze 11 a vybojovali 9 medailí.
V sobotu 27.dubna se v trenčínské Sportovní hale ASVŠ konalo druhé kolo československé ligy mužů v zápase řeckořímském.
David Mottl havlíčkobrodský šermíř z TJ Jiskra bojoval fleretem na žebříčkovém turnaji
Broďáci v celkovém součtu družstev vybojovali první místo. Broďáků k tomuto mistrovství odjelo celkem patnáct a přivezli deset medailí. Vybojovali pětkrát titul "Mistr České republiky", třikrát stříbrnou a dvakrát bronzovou medaili.
Ve dnech 05. - 06.dubna se konal v chorvatské Poreči mezinárodní juniorský turnaj v zápase řeckořímském "Trophy Adriatic 2019". Sjelo se na 70 závodníků z 10 zemí - CRO, CZE, SLO, HUN, SUI, AUT, SVK, SRB, UKR, GER.
Pan Dostál, který se věnoval basketbalu a v pokročilém věku se stal Čestným členem TJ Jiskra Havlíčkův Brod. ČEST JEHO PAMÁTCE. Pohřeb se koná ve středu 10.4.2019 od 12.oo hod. v obřadní místnosti na Novém hřbitově v Havlíčkově Brodě.
Aktuální Zpravodaj si můžete stáhnout na: https://www.cuscz.cz/o-nás/zpravodaj-cus.html
MARCEL ALBINI VYBOJOVAL BRONZOVOU MEDAILI
PĚT MEDAILÍ Z VÍTKOVIC
V neděli 24.3.2019 bojovala v Polské Wroclawi na mezinárodním turnaji Challenge havlíčkobrodská šermířka z T.J. Jiskra Anna Šimková v kategorii U11 fleretem, kdy v konkurenci 147 závodnic z 17 států skvěle zabojovala v základní skupině.
Tohoto turnaje se zúčastnil i junior David Mottl z TJ Jiskra HB, který na tomto velmi dobře obsazeném turnaji obsadil 71 místo.
V sobotu 23.března se v hodonínské sportovní hale konal mezinárodní turnaj mládeže v zápase řeckořímském.
Termín: 8. 6. 2019 od 10 do 16 hodin. Místo: Žižkovo náměstí, Habry. Této akce za TJ Jiskra Havlíčkův Brod se zúčastní oddíl Moderní gymnastiky. I vy máte možnost se na tuto akci přihlásit
Havlíčkobrodská kadetka Eliška Veseláková z T.J. Jiskra bojovala fleretem na jarním poháru v Praze Vršovicích. Tento turnaj byl velmi dobře obsazen a po dvojkolových bojích nakonec obsadila 15 místo.
kterého se zúčastnili havlíčkobrodští šermíři z TJ Jiskra HB v několika kategoriích
V sobotu 9.března se v ostravské sportovní hale konal mezinárodní turnaj mládeže v zápase řeckořímském. Zúčastnilo se 181 závodníků ze tří států - Česko, Polsko a Slovensko.
Ve dnech 08. - 09.března se v polské Poznani konal mezinárodní turnaj v zápase řeckořímském kadetů a byla z toho zlatá medaile pro Michala Zelenku.
KC HÁTA a HÁTA o.p.s. Vás všechny zve na přednášku od 15.oo hod.
Na plánovaný březnový výbor TJ, má každý předseda možnost podat podnět k projednání přes tajemníka TJ nejpozději do úterý 26.3.2019. Stále se do tohoto termínu přijímají kandidatury z oddílů na volební Valnou hromadu na člena výboru, nebo člena RK.
v Hradci Králové konalo MČR v zápase ve volném stylu žáků a juniorů. Broďáci se zúčastnili s 10 chlapci v žákovské kategorii, kteří celkem vybojovali 5 medailí z toho 4 tituly "Mistr České republiky" a jedno bronzové umístění.
Aktuální Zpravodaj si můžete stáhnout na: https://www.cuscz.cz/o-nás/zpravodaj-cus.html
Na mezinárodním turnaji Valašský fleret v sobotu kategorii mladších žákyň dosáhla krásného úspěchu na svém druhém turnaji Marie Doležalová a obsadila 13 místo.
Ve dnech od 10.02. do 17.02.2019 se reprezentační družstvo juniorů v zápase řeckořímském zúčastnilo mezinárodního tréninkového kempu dospělých a juniorů, který probíhal v Běloruském národním Olympijském sportovním centru Stayki.
Od 18. - 22.února se v Chomutově konalo týdenní soustředění kadetské a juniorské reprezentace v zápase řeckořímském. Z brodských chlapců se soustředění zúčastnil Jiří Čapek, Jiří Kořán, Artur Sarkisjan, Tadeáš Hakl a Michal Daniel.
V sobotu 23. února se v Chomutově konalo Mistrovství České republiky v zápase řecko-římském žáků a juniorů. Broďáci se zúčastnili mistrovství ČR s 19 chlapci, kteří celkem vybojovali 14 medailí.
Dne 15.března 2019 od 20.oo hod. v KD OKO. K poslechu hraje skupina VARIACE. Bohatá tombola. Půlnoční střelecká soutěž.
Ve čtvrtek 21.března 2019 se v hotelu Slunce uskuteční slavnostní vyhlášení od 17.oo hod. První patro velký sál.
Výbor se uskuteční poslední čtvrtek 28.února 2019 od 18.oo hod. v kulaté zasedačce. Každý předseda oddílů má možnost podávat podklady k projednání tajemníkovi do úterý 26.2.2019
Na Shromáždění zástupců oddílů spolu s výborem TJ Jiskra bylo rozhodnuto, že Valná hromada volební se uskuteční poslední čtvrtek v měsíci dubnu a to 25.4.2019 od 17.oo hod. v restauraci Rebel aréna ve Sportovní hale.
Výstavbu budovy pro zázemí organizačního výboru, tiskového střediska, technickou komisi a rozhodčí v souvislosti s MS softball mužů 2019 podpořil Kraj Vysočina částkou 2.400.000,- Kč.
Zpravodaj si můžete stáhnout na: https://www.cuscz.cz/o-nás/zpravodaj-cus.html
V areálu softballového areálu ulice Plovárenská se uskuteční MS mužů v softballe. Akce je určena pro širokou veřejnost a zahraniční návštěvníky Celou akci podpořil Kraj Vysočina, Město Havlíčkův Brod a OSS Havlíčkův Brod.
Všechny subjekty sdružené v České unii sportu, tedy národní sportovní svazy, sportovní kluby/tělovýchovné jednoty, okresní sdružení a krajské organizace ČUS jsou od 1. 2. 2019 pojištěny prostřednictvím nové pojišťovny. Pojištění je platné po celém světě.
24. - 25.ledna se konal v dalekém Zaporozhie na Ukrajině mezinárodní turnaj v zápase řeckořímském juniorů "Memoriál Jevgenije Truchina"
Pro TJ/SK jsou vypsány nové dotační programy na rok 2019 pro sekci " SPORT"
V kategorii mladších žákyň se zúčastnily havlíčkobrodské šermířky z TJ Jiskra. Svoji premiéru si na tomto turnaji odbyla Marie Doležalová a nevedla si vůbec špatně.
Okresní kolo přeboru družstev škol v šachu Havl.Brodu se uskutečnilo ve středu 16. ledna v hotelu Slunce. Prezentovalo se všech 24 přihlášených škol, což je v rámci Kraje Vysočina největší počet.
Zúčastnilo se 278 závodníků z 8 států - DEN, CZE, GER, SWE, BEL, FRA, NOR a POL. Čtrnáct broďáků pod trenérským vedením Tomáš Šimek a Radek Satrapa celkem vybojovali 10 medailí.
nejnovější informace ze sportovního prostředí ve Zpravodaji ČUS
každý má možnost pokud zná ve svém okolí sportovce, kolektiv, trenéra navrhnout je v anketě SPORTOVEC KRAJE VYSOČINA ZA ROK 2018
Do konání výboru by předsedové jednotlivých oddílů měli poslat na tajemníka návrh na nejlepšího sportovce, družstvo, trenéra, návrh na osobnost.
ve čtvrtek 31.1.2019 se uskuteční první zasedání zástupců oddílů od 18.oo hod. spolu s výborem TJ Jiskra - klubovna šachu.
V sobotu 1.prosince se konal v Čechovicích XIV. ročník turnaje v zápase řeckořímském mládeže "O pohár Františka Nesvadbíka".
představitelé TJ Jiskra přejí svým členům krásně prožité svátky vánoční, hodně štěstí a rodinné pohody. Mnoho sportovních úspěchů v nadcházejícím novém roce.
nové číslo Zpravodaje ČUS s obsahem viz níže https://www.cuscz.cz/o-nas/zpravodaj-cus.html)
Ve středu 28.11.2018 se v klubu OKO Havlíčkův Brod uskutečnil přebor ZŠ Štáflova, V Sadech, Wolkerova.
23. - 25.listopadu 2018 -se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v zápase řeckořímském v ukrajinském Beregovu.
V Liberci na žebříčkovém turnaji Ještědský kalíšek v sobotu 24.11.2018
V jihlavské sportovní hale proběhl v sobotu 17.listopadu turnaj mládeže v zápase řecko – římském „Velká cena města Jihlavy“.
V neděli 4.listopadu v pražské Stromovce na Olympu proběhlo poslední kolo celostátní soutěže mužů v zápase řeckořímském.
víkendu 03.listopadu uspořádal chrastavský oddíl mládežnický turnaj v zápase řeckořímském pro kategorie přípravek „TURNAJ TALENTOVANÉ MLÁDEŽE “
O víkendu 03.listopadu uspořádal slovenský Šamorín již tradiční mládežnický turnaj v zápase řeckořímském „O POHÁR STAROSTY MĚSTA “
O víkendu 27.října uspořádal Olymp Praha již tradiční mládežnický turnaj v zápase řeckořímském „PRAGUE WRESTLING OPEN 2018 “
na turnaji nadějí bojovala Martina Kočová a Anna Šimková.
ve čtvrtek 29.11.2018 od 18.oo hod. je naplánovaný poslední letošní výbor TJ Jiskra. Každý předseda oddílu má možnost do úterý 27.11. předkládat návrhy a požadavky na výbor přes tajemníka TJ.
Finálová série naší nejvyšší softballové soutěže se protáhla až na maximální možný počet zápasů.
Aktuální Zpravodaj si můžete stáhnout na: https://www.cuscz.cz/o-nas/zpravodaj-cus.html
David jako jediný z ČR se zúčastnil mezinárodního turnaje v Rakouském Linci 20.10.2018 ve fleretu.
Ve čtvrtek 25.10.2018 se uskuteční plánovaný výbor TJ Jiskra od 16.30 hod. v kulaté zasedačce ve Sportovní hale. Každý předseda oddílu má možnost na toto jednání předkládat návrhy do úterý 23.10.2018 přes tajemníka TJ Jiskra.
Na čtvrtek 25.10.2018 od 18. hod. v klubovně šachu ve Sportovní hale, se pořádá schůze zástupců oddílů. Podklady k jednání byli všem zúčastněným zaslány elektronicky. Každý účastník má možnost vystoupit v diskusi a přednést své názory a připomínky.
Eliška Veseláková na svém prvním mezinárodním turnaji kadetek v Ostravě, konaného dne 22.9.2018 se umístila na 19 místě.
Finálová série naší nejvyšší softballové soutěže pokračovala o víkendu dalšími dvěma zápasy a oba soupeři, Hroši a Tempo Praha, využili výhodu domácího prostředí k výhře. Stav série je tedy vyrovnaný a o mistru rozhodně až pátý zápas.
Přihlašování akcí do projektu bude probíhat opět přes elektronickou přihlášku. Odkaz na přihlášku projektu.: https://www.cus-sportujsnami.cz/prihlaska/ Předpokládaný termín přihlášek je stanoven od 1.11. do 31.12. 2018
Brodští softballisté rozehráli o tomto víkendu finálovou sérii naší nejvyšší soutěže s pražským Tempem. Po dvou zápasech je skóre nerozhodné a pokračovat se bude o tomto víkendu. V sobotu budou hrát Hroši v Praze a v neděli v domácí Hippos aréně.
V sobotu 15.září se konal v Havlíčkově Brodě již tradiční Memoriál Františka Červína v zápase řeckořímském, ale tentokrát v kategorii starších žáků a kadetů.
Mimořádně úspěšně vstoupily oba hlavní týmy Hrochů do podzimních bojů v play-off. Jak muži, tak junioři zvítězili ve všech utkáních a zajistili si postup do další fáze soutěže.
Víkend byl ve znamení softballových soubojů se Spectrem Praha. Zatím co junioři rozehráli již finálovou sérii, muži zahájili úvodními zápasy sérii semifinálovou. Junioři zatím potvrzují roli velkého favorita a v obou zápasech v Praze jasně dominovali.
V prostějovské Sokolovně proběhl v sobotu 29.září již tradiční mezinárodní turnaj mládeže v zápase řecko - římském.
V neděli 30.září proběhlo v krnovské sportovní hale čtvrté kolo celostátní soutěže můžu v zápase řeckořímském.
Mimořádně úspěšně dopadly pro brodské softballisty víkendové zápasy s pražským Spectrem
Pro rok 2018 Jiskra obdržela v dotačním titulu " Můj klub" na činnost mládeže, odměnu trenérům a provoz velmi slušnou finanční částku ve výši 2.800.000,- Kč.
dne 16.7.2018 v Praze na kontrolním úřadě MŠMT ČR došlo ke kontrole čerpání finančních dotačních prostředků na mládež. V září 2018 jsme obdrželi stanovisko kontrolního úřadu MŠMT ČR, že čerpání prostředků je v pořádku dle směrnic a Rozhodnutí " Můj klub".
Brodští zastupitelé odsouhlasili částku ve výši 1/3 z celkových nákladů (2 mil. Kč) pro výstavbu tiskového centra v areálu Plovárenská před uspořádáním MS v softballe mužů 2019. TJ Jiskra by tímto chtěla poděkovat za podporu.
V dotačním programu " Můj Klub" na jejich činnost a provoz vyhradilo částku 1,5 miliardy Kč, což je přibližně o 600 mil. Kč více jak v letošním roce. Předpokládá, že podpoří cca 6 tisíc SK/TJ. Bude to o 1800 klubů víc jak v letošním roce.
Aktuální Zpravodaj si můžete stáhnout na: https://www.cuscz.cz/o-nas/zpravodaj-cus.html
Pondělní tréninky v čase od 14.30 - 16.oo hod. oddílu Moderní gymnastiky ve Sportovní hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod začínají od 17.9.2018. Noví zájemci o cvičení se mohou přihlásit předsedkyni oddílu paní Mgr. Martině Kadlecové.
na čtvrtek 27.9.2018 je plánován výbor TJ Jiskra od 18.oo hod. v kulaté zasedačce SH. Každý předseda, který by měl nějakou připomínku, nebo věc k projednání nechť ji pošle tajemníkovi na email do 23.9.2018
Mimořádná sportovní událost bude k vidění v havlíčkobrodské softballové Hippos aréně. Poslední den prázdnin, v neděli 2.9.,přicestují do Havlíčkova Brodu úřadující mistři světa, softballisté Nového Zélandu. Jejich soupeřem bude od 15:30 Výběr Evropy.
Turnaj mladších žákyň LA CUP 2018 21.-24-7. 2018 se uskutečnila v tenisovém oddíle významná tenisová akce. Celostátni turnaj mladších žákyň kategorie B - LA CUP 2018
V chorvatském Zagrebu se ve dnech 05.- 08.července konalo Mistrovství Světa v kategorii kadetů U17 v zápase řecko - římském.
Aktuální Zpravodaj si můžete stáhnout na: https://www.cuscz.cz/o-nas/zpravodaj-cus.html
havlíčkobrodský šermíř Petr Šimek z T.J. Jiskra se na tomto turnaji neztratil a ve své kategorii AK1 (40-50 roků) obsadil krásné třetí místo.
Aktuální Zpravodaj si můžete stáhnout a přečíst si o aktuálních informacích ze sportu
V neděli 09.června se v ostravské Sportovní hale konalo druhé kolo celostátní ligové soutěže v zápase řecko - římském.
V srbské Subotici se konal mezinárodní turnaj v zápase řecko-římském kadetů "Memoriál Refika Memiševič - Brale"
01. - 03.června se v chorvatské Pule konal mládežnický mezinárodní turnaj
Ve středu 23.6.2018 46 členná cyklistická výprava odjela zdolávat a poznávat Italské Dolomity v oblasti Cortina d´ Ampezzo. Mezi zdoláváním vrcholů byl lahůdkou průsmyk San Boldo. Celá výprava se ve zdraví vrátila 28.6.2018 v pondělních ranních hodinách.
V sobotu 26.května brodská výprava s trenérem Zdenkem Švecem vyrazila do pražské Stromovky na mistrovství České republiky v zápase řeckořímském starších žáků a juniorů
Úspěšné zakončení herního ročníku 2017/2018 mají za sebou mladší žákyně oddílu volejbalu TJ Jiskry Havlíčkův Brod. Druhé místo v krajském přeboru mladších žákyň.
Marcel Albini do 110 kg vybojoval stříbrnou medaili.
Na základě pověření Softballovou asociací Praha uspořádá oddíl softballu ve svém sportovním areálu Plovárenská ME v softballe, pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka. Představitelé Města Havlíčkův Brod tuto akci také významně podporují
V Praze dne 12.5.2018 na Memoriálu Jiřího Jesenského bylo i duo šermířů z Havlíčkova Brodu.
Česká kadetská reprezentace je od 06.do 14.května na závěrečném soustředění v polské Raciborzi před mistrovstvím Evropy
V neděli 13.května se v třinecké Sportovní hale konalo první kole celostátní ligové soutěže v zápase řecko - římském
Výbor TJ čtvrtek 31.5.2018 od 18.oo hod.
O víkendu 04. - 06.května odjela brodská minivýprava s trenéry Tomášem Šimkem a Radkem Satrapou do ukrajinského Ternopilu k mezinárodnímu turnaji.
V sobotu 5.května se v Borohrádku v místní sokolovně uskutečnil "Memoriál Karla Petrnka" v zápase řecko - římském mládeže.
O víkendu 04. - 06.května se v polském Kostrzynu konalo mezinárodní mistrovství Polska
ve středu 2.5.2018 v sále Staré radnice proběhlo slavnostní vyhlášení ankety Sportovec Města za rok 2017
O víkendu 28.dubna uspořádal oddíl Lokomotiva Krnov mládežnický turnaj v zápase řeckořímském za účasti 200 zápasníků z 23 oddílů z Čech,Slovenska a Polska.
V disciplíně fleretem ve své kategorii juniorů v Brně na Junior Mens Foll.
Zpravodaj si můžete stáhnout
V Praze na mezinárodním turnaji Mladý mušketýr v kategorii mini žákyň se představily Martina Kočová a Anna Šimková.
V sobotu 21.dubna se v ostravské sportovní hale uskutečnilo mistrovství České republiky v zápase řecko - římském mužů
V sobotu 14.dubna brodská výprava s trenérem Tomášem Šimkem a Zdenkem Švecem vyrazila do Teplic na mistrovství České republiky v zápase volný styl starších žáků a juniorů.
Ve dnech 27.dubna až 03.května čeká trojici broďáků mistrovství Evropy
Brodští reprezentanti Oldřich Varga do 77 kg a Petr Novák do 82 kg odjeli ne velice silný turnaj do estonského Talinu.
V: https://www.cuscz.cz/o-nas/zpravodaj-cus.htmlyšel Zpravodaj ČUS č.3 _2018
O velikonočních svátcích 31.března odjela brodská výprava s trenérem Radkem Satrapou a s 12 broďákama na tradiční mezinárodní turnaj do holandského Utrechtu
Anna Šimková se zúčastnila mezinárodního turnaje 41 ročníku Challange v Polské Wroclavi, konaného 22-26.3.2018.
V neděli 24.března proběhla v maďarském Tokodu mezinárodní soutěž týmů v zápase řecko - římském.
O víkendu 24.března uspořádal Sokol Hodonín již tradiční mládežnický turnaj v zápase řeckořímském „Velká cena města Hodonín “
Česká kadetská reprezentace s trenérem Zdenkem Švecem a Ladislavem Šnellym odjela v pátek 23.března do maďarského Tokodu k mezinárodnímu turnaji v zápase řecko - římském.
V neděli 18.března proběhl závěrečný turnaj 29. ročníku Ligy Vysočiny v minivolejbalu žákyň ročníku 2005 a mladších
Broďáci s trenérem Zdenkem Švecem odjeli na mezinárodní turnaj "Grand Prix Chomutov 2018".
Anna Šimková druhá, Martina Kočová dvanáctá.
V sobotu 3.března se v chorvatské Koprivnici konal XV. již tradiční mezinárodní turnaj mládeže v zápase řecko - římském "ZLATNI PIJETAO 2018".
Kladno pořadatel Mistrovství České republiky v zápase ve volném stylu.
V neděli 25.2.2018 se na mezinárodním turnaji v Ostravě ve své kategorii mini žáků představili i dva zástupci oddílu šermu TJ Jiskra.
V sobotu 24.února uspořádal jihlavský zápasnický oddíl mistrovství České republiky v zápase řeckořímském mladších žáků a kadetů za účasti 125 zápasníků z 27 českých oddílů.
ve středu 28.3.2018 od 18.oo hod je plánován výbor TJ Jiskra.
ve čtvrtek 19.dubna 2018 od 17.oo hod. se koná Valná hromada TJ Jiskra v restauraci Rebel aréna v e Sportovní hale TJ Jiskra.
ve čtvrtek 15.3.2018 se uskuteční slavnostní vyhlášení " Sportovec TJ Jiskra za rok 2017" od 17.oo hod. v hotelu Slunce Havlíčkův Brod, za účasti představitelů města Havlíčkova Brodu, představitelů TJ Jiskra a regionálního tisku.
TJ Jiskra Havlíčkův Brod z.s. v pondělí 5.2.2018 slavnostně otevřela novou výstavbu VIP tribuny na softballe ulice Plovárenská.
Zimní soustředění české kadetské a juniorské reprezentace za účasti běloruské reprezentace v Krušnohoří v obci Kovářská.
O víkendu 3.února uspořádal Sokol Hnidousy-Motyčín již tradiční mládežnický turnaj v zápase řeckořímském 39.ročník „Memoriál Josefa Korycha a Antonína Zemana“ za účasti 148 zápasníků z 18 oddílů z Čech.
: https://www.cuscz.cz/o-nas/zpravodaj-cus.html
ve čtvrtek 22.2.2018 se uskuteční další plánovaný výbor TJ Jiskra v kulaté zasedačce ve SH od 18.oo hod.
V dánském městě Koldingu se o víkendu 20. – 21. ledna uskutečnil již tradiční mládežnický turnaj v zápase řeckořímském „KOLDING CUP 2018“ za účasti 244 zápasníků z Dánska, Čech, Holandska, Polska, Německa, Švédska a Norska.
Výbor TJ zasedá v klubovně Sportovní haly a každý předseda oddílu má možnost podat jakýkoliv dotaz nebo připomínku k projednání na výbor TJ. Nejpozději do čtvrtka 24.1.2018
Ve čtvrtek 25.1.2018 od 18.oo hod. Sportovní hala, klubovna oddílu šachu. Program dle pozvánky, projednání aktuálních informací a zajištění daných úkolů.
Na tomto turnaji ve své kategorii mini žákyň obsadila krásné třetí místo.
Informace ze sportovního prostředí .https://www.cuscz.cz/o-nas/zpravodaj-cus.html
ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod pořádá Vánoční bleskový turnaj, který je současně otevřeným přeborem ŠK Jiskra.
Šermíř TJ Jiskra v kategorii seniorů se umístil na dvacátém místě.
O víkendu 12.prosince se v chorvatském Záhřebu uskutečnil již tradiční vánoční turnaj v zápase řecko-římském mládeže.
Brodský zápasník TJ Jiskra Havl. Brod a reprezentant ČR dosáhl obrovského úspěchu ve Finsku kde získal zlatou medaili v zápase řř. Tento víkend 8.prosince odletěla česká seniorská reprezentace na mezinárodní turnaj do finského Ilmajoki na tradiční turnaj.
na základě výsledků zhodnotil předseda oddílu Zápasu činnost oddílu v tomto roce jako velice úspěšnou
Krásné prožití svátků Vánočních a úspěšný a šťastný nový rok všem svým členům, příznivcům a podporovatelům sportu v Havlíčkově Brodě přeje VV TJ Jiskra
https://www.cuscz.cz/o-nas/zpravodaj-cus.html
za účasti všech havlíčkobrodských škol se k přeboru sešlo na 70 dětí. Tři věkové kategorie byly odměněny diplomem a cenami. Každý účastník si odnesl před vánoci malou pozornost od pořadatele.
Záštitu převzal starosta Havlíčkova Brodu, přihlášeno je 60 dětí. Přebor se uskuteční v klubu OKO.Předpokládané vyhlášení výsledků, vyhodnocení, předání cen vítězům p. starostou mezi 12,00 - 12,30 hodin
Výstavba nové VIP Tribuny od firmy Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod a.s , byla dokončena a předána v termínu. Nyní se čeká na vyjádření dotčených státních orgánů a závěrečnou kolaudaci.
V ukrajinském městě Beregovu proběhl o víkendu 24. – 26. listopadu zápasnický mezinárodní maratón za účasti 528 zápasníků z Ukrajiny, Čech, Slovenska, Maďarska, Moldávie, Rumunska, Srbska a Chorvatska
Mezinárodního turnaje v ukrajinském Mukačevu se zúčastnilo 190 kadetů z Čech, Ukrajiny, Maďarska, Litvy, Rumunska a Moldávie. Druhé místo a stříbrnou medaili v hmotnosti do 100 kg vybojoval v silné konkurenci Marcel Albini. Do 69 kg Michal Daniel vyhrál j
O víkendu 18.listopadu se konal ve Sportovní hale v Jihlavě mezinárodní turnaj mládeže v zápase řecko-římském.
Výbor TJ Jiskra oznamuje všem sportovcům, že dne 14.11.2017 zemřel dlouholetý sportovec, trenér a hlavně sportovní novinář a čestný člen TJ Jiskra pan Alois Svoboda. Pohřeb se koná ve čtvrtek 23.11.2017 v 11.oo hod. Čest jeho památce.
V neděli 12.11.2017 skončila na 7. místě havlíčkobrodská šermířka Anna Šimková, když podlehla Prokešové z Bystřice nad Perštejnem.
V sobotu 11.11.2017 ve SH Krnov se konalo MČR v zápase řecko římské mladších žáků.
Po úterním semináři s představiteli MŠMT odbor sportu a zástupci sportovních organizací se zjistilo, že současný sportovní prostředí je ve velice kritickém stavu, což potvrdil i náměstek pan Král z odboru sportu.
ve čtvrtek 9.11.2017 se zástupci ČOV setkali s pořadateli Olympijského běhu v salonku hotelu Agua Palace, kde jim bylo poděkováno a všem pořadatelům byla předána pamětní medaile k pořádání.
2x havlíčkobrodští šermíři stáli na stupních vítězů
O víkendu 28.října se konal ve Sportovní hale v pražské Stromovce mezinárodní turnaj mládeže v zápase řecko-římském „PRAGUE WRESTLING OPEN 2017“
Junioři brodské Jiskry reprezentovali ČR na Mistrovství světa v raftingu, které se konalo na řece Yoshino u města Miyoshi na ostrově Šikoku v Japonsku.
Brodští softballisté dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul. Vzhledem k tomu, že v letošním play-off nasadili do hry výhradně své vlastní odchovance je obhajoba titulu doslova senzací.
Prvním víkendem odstartovala finálová série naší nejvyšší softballové soutěže, oba finalisté využili domácího prostředí a tak je stav mezi Hrochy a Žraloky z Ledenic vyrovnaný 1:1. Série pokračuje tuto sobotu od 14:00 v brodské Hippos aréně a v neděli ve
Překvapivé tažení Hrochů v play-off naší nejvyšší softballové soutěže stále nekončí. Po té co ve čtvrtfinále vyřadili Chomutov, nyní poslali ven z kola i vítěze základní části Extraligy pražské Tempo.
Velice nečekaně se vyvíjí semifinálová série softballové Extraligy mezi brodskými Hrochy a pražským Tempem. Po úvodních dvou zápasech totiž vedou Hroši nad vítězem základní části Extraligy 2:0 na zápasy.
Dvě odchovankyně havlíčkobrodského volejbalu, Veronika Šnellyová a Veronika Pešková reprezentovaly Českou republiku na nedávno skončené Letní světové Univerziádě, kterou hostil čínský Taipei, dříve Tchaj-wan.
Skvělého výsledku se podařilo dosáhnout smíšenému družstvu babytenistů TO TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TK Hlinsko. Družstvo se probojovalo na XII. MČR družstev v babytenisu, které se konalo 15.-17.9. v Prostějově.
Čtvrtfinálovou sérii, která rozhoduje o úspěšné, či průměrné sezóně brodští softballisté zvládli a po šesté za sebou nebudou chybět v semifinále play-off naší nejvyšší softballové soutěže.
V domácím prostředí Hippos arény junioři vybojovali ještě cennější titul, když zvítězili v letošním ročníku juniorské Extraligy hráčů do 22 let a dokázali obhájit prvenství z loňského roku.
Skvělého úspěchu dosáhli havlíčkobrodští softballisté na klubovém mistrovství Evropy v Holandsku. Turnaje v Amersfoortu se zúčastnilo na dvacet klubů z celé Evropy a Hroši došli až do samotného finále.
Velice napilno mají v posledních dnech brodští softballisté. Hroši se ve čtvrtek večer v rámci přípravy na Super Cup střetli v Pardubicích s juniorskou reprezentací Argentiny a připsali si dvě výhry.
Již tuto neděli odcestují brodští softballisté do holandského Utrechtu, kde budou v příštím týdnu bojovat o Super Cup, což je obdoba fotbalové ligy mistrů. Pro Hrochy je tato soutěž letos jasnou prioritou a tak se rozhodli svůj kádr výrazně posílit.
TJ Jiskra Havlíčkův Brod na svém softballovém areálu v ulici Plovárenská skončila s akcí " Posílení osvětlení" na základě 100% dotace od Kraje Vysočiny.
v pondělí 14.8.2017 v 17.oo hod. na havlíčkobrodském náměstí převzal Marek Švec z rukou předsedy Olympijského výboru Jiřího Kejvala bronzovou olympijskou medaili z Pekingu 2008.
Minulý týden hostila Praha mistrovství Evropy juniorů a kadetů. V obou reprezentačních výběrech měli silné zastoupení brodští Hroši
Na základě podpory uspořádání MS v softballe mužů v roce 2019 kraj Vysočina rozhodl podpořit tuto největší akci v Havlíčkově Brodě financováním posílení osvětlení pro tyto potřeby. Celá akce bude stát 1.083.000,- Kč.
Na základě obdrženého Rozhodnutí z MŠMT ČR číslo 502017_8_1208 nám byla přiznána neinvestiční dotace ve výši 1.744.000,- Kč
Aktuální informace ze sportovního prostředí a jednání s MŠMT ohledně vypsaných dotačních programů.
Trenéři oddílu šachu pod TJ Jiskra Havlíčkův Brod z.s. uspořádali pro své členy a kroužek šachu při ZŠ Okrouhlice turnaj ke konci školního roku.
Zástupci oddílů spolu s výborem TJ a pracovníky sekretariátu se ve čtvrtek 29.6.2017 sejdou na společném jednání k zajištění prázdnin, zahájení nové sezony 2017-18 a rozdělení tělocvičen.
Pro nadpoloviční většinu chybějícího ( omluveného výboru) se tento výbor zrušil
Ve čtvrtek 31.8.2017 od 18.oo hod. se koná plánovaný výbor TJ.
Pořadatelé za přispění představitelů města pana starosty Mgr. Jana Tecla, tiskové mluvčí paní Aleny Doležalové a ambasadora paní Jarmily Kratochvílové uspořádali Bronzový běh pro radost pro malé i velké.
Oddíl Orientačního běhu při TJ Jiskra Havlíčkův Brod byl spolupořadatelem MČR 2017 v Orientačním běhu na krátké trati, které se pořádalo v Lipnici nad Sázavou.
Kanoisté TJ Jiskra Havlíčkův Brod se zúčastnili v měsíci květnu 2017 ME v Gruzii odkud se vraceli s plejádou medailového umístění.
Havlíčkobrodští softballisté si v nejvyšší soutěži připsali nejdříve dvě porážky na domácím hřišti s Tempem Praha, ale bilanci srovnali dvěma nedělními výhrami v Praze na Eagles. Ve vyrovnané extraligové tabulce zaujímají čtvrté místo.
Dalšími zápasy pokračovala naše nejvyšší soutěž softballistů a brodští Hroši přivezli ze hřišť soupeřů tři výhry.
Již příští středu 24.5.2017bude hostit havlíčkobrodská Hippos aréna mimořádně atraktivního soupeře.
Prodloužený víkend připravil havlíčkobrodským softbalistům náročnou porci šesti zápasů, ze kterých vytěžili tři výhry a stejný počet porážek.
V úterý 2.5.2017 v sále staré radnice města Havlíčkova Brodu byly rozdány Sportovní ceny města za rok 2016.
Plánovaný výbor TJ Jiskra ve čtvrtek 1.6.2017 od 18.oo hod. v kulaté zasedačce ve SH. Každý předseda oddílu má možnost předat podklady k projednání tajemníkovi do úterý 30.5.2017
Slavnostně vstoupili havlíčkobrodští softballisté do nového ročníku naší nejvyšší soutěže. V pátek večer přivítali úřadující mistři v rámci akce ,,Opening Day“ pražské Eagles.
T - mobile Olympijský běh v Havlíčkově Brodě dne 21.6.2017 a dětský běh pro radost pro širokou veřejnost
Plánovaný výbor TJ Jiskra se uskuteční ve čtvrtek 27.4.2017 od 17.oo hod. v kulaté zasedačce
Ve čtvrtek 16.3.2017 od 17.oo hod. v salonku hotelu Slunce Havlíčkův Brod proběhlo za účasti představitelů města Havlíčkův Brod slavnostní vyhodnocení.
Od 1.1.2017 zavést členský poplatek za každého člena TJ Jiskra HB. Od 1.1.2017 zrušit poplatky za tělocvičny a SH pro potřeby tréninků a mistrovských zápasů.
Každý předseda oddílu může vznést podnět k jednání na výboru TJ Jiskra přes tajemníka TJ, který požadavek zařadí na pořad jednání. Podněty prosím dávejte nejpozději do 27.3.2017
Vyhlášení Sportovec roku 2016 proběhne ve čtvrtek 16.3.2017, ve velkém salonku (1.patro) v hotelu Slunce od 17.oo hod. za účasti představitelů města Havlíčkův Brod, tisku a HB TV.
VV TJ Jiskra Havlíčkův Brod svolává delegáty na Valnou hromadu, která se bude konat ve čtvrtek 6.4.2017 od 17.oo hod. v klubovně oddílu Šachu ve Sportovní hale TJ Jiskra.
Pravidelná schůze výboru TJ Jiskra se koná ve čtvrtek 23.2.2017 od 18.oo hod. v kulaté zasedačce ve Sportovní hale TJ Jiskra.
Přání
Formuláře ankety Sportovec Kraje Vysočiny 2016
V pátek dne 16.12.2016 se uskutečnil v klubovně šachu Vánoční bleskový turnaj za účasti všech věkových kategorií.
Nominace na Sportovce města Havlíčkův Brod , kolektiv nebo trenéra/cvičitele za rok 2016
Povinnosti předsedů oddílů vůči sekretariátu TJ Jiskra HB ke konci roku 2016
Ve čtvrtek 24.11.2016 se koná plánovaný výbor TJ Jiskra od 18 hod. v kulaté zasedačce. Předsedové oddílů pokud mají nějaký materiál k projednání nechť ho zašlou do 23.11.2016 tajemníkovi TJ, který ho zařadí na program jednání.
TJ Jiskra Havlíčkův Brod - HK Slavia VŠ Plzeň 25:20 (8:13)
TJ Jiskra Havlíčkův Brod - DHC Plzeň 20:29 (10:13)
TJ Jiskra Havlíčkův Brod - DHC Plzeň 19:36 (7:17)
HK Hodonín - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 33:21 (17:11)
DHK Slavoj Žirovnive - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 26:21 (14:11)
TJ Jiskra Havlíčkův Brod - Sokol Poruba B 38:20 (21:10)
TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Jiskra Třeboň 34:29 (15:14)
TJ Jiskra Havlíčkův Brod - Sokol Písek 25:31 (13:15)
TJ Jiskra Havlíčkův Brod - Sokol Poruba 31:27 (15:15)
Letošní softballovou sezónu zcela ovládli havlíčkobrodští softballisté, pro které to byl nejúspěšnější ročník v klubové historii. Hroši ovládli všechny dlouhodobé soutěže, které se již hrají podle standartních softballových pravidel.
TJ Jiskra Havlíčkův Brod – Sokol Vysoké Mýto 90:53
TJ Jiskra Havlíčkův Brod – Basketbal TJ Svitavy „B“ 90:82
BK Velké Meziříčí – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 65:64
Cíl splněn, extraligový titul patří Havlíčkovu Brodu. Hroši se o víkendu stali minimálně na rok novými vládci nejvyšší domácí soutěže v softballe mužů.
Softballový klub Hroši během své existence dokázal vybojovat 45 titulů mistra republiky v různých věkových kategoriích
Skvěle rozehráli finálovou sérii muži v nejvyšší softballové soutěži.
Junioři do 23 let v R6 U23 vybojovali zlaté medaile na MČR
Jako první vstoupili do finálových turnajů softballoví žáci, kteří v Praze v konkurenci osmi družstev vybojovali bronzové medaile. Malí Hroši byli na finálovém turnaji jasně nejmladším týmem a tak zisk bronzu je jejich velkým úspěchem
Šachovou sezonu 2016/17 zahájili šachisté Jiskry Havlíčkův Brod tradičně již 4. ročníkem seriálu turnajů v rapid šachu (letos i Fischerově šachu) s názvem "O pohár ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod"
Výsledky basketbalových utkání na úvod sezony.
Muži se konečně po pěti letech dočkali postupu do finále extraligy, kde vyzvou favorizované Spektrum Praha
Po víkendu jsou muži pouze krok od finále když vedou nad Tempem Praha 2:0
Z důvodu, že není žádný nový aktuální materiál k projednání, ruší se 22.9.2016 plánovaný výbor TJ Jiskra HB
Ve čtvrtek 20.10.2016 se uskuteční další plánovaný výbor TJ Jiskra HB od 17.oo hod.
Ve čtvrtek 20.10.2016 od 18.oo hod. v klubovně oddílu Šachu se uskuteční plánované shromáždění zástupců oddílů spolu s výborem TJ Jiskra. Pozvánky a program každý obdrží začátkem října.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru